Activiteit

presentatie over autonomie en vrijheid - door Nico Koning

dinsdag 4 februari 2025 , 20:00 - 22:00 uur
Ajourboerderij - Bloemendaalseweg 41
Illustration

Wij willen graag vrije mensen zijn, maar het vrijheidsideaal wordt vaak verward met autonomie. Als wij ons gedrag afstemmen op dat van anderen, zijn we niet minder vrij, maar krijgen daardoor meer mogelijkheden en handelingsruimte. We vergroten daarmee juist onze vrijheid.

Mensen zijn effectieve groepsdieren. Zij hebben meer handelingsmogelijkheden dan alle andere soorten dankzij de sociale vervlechting en sociale afstemming op vele niveaus.

Dat vereist een zekere sociale discipline en ook het vermogen om het eigen kortetermijnbelang te overstijgen.

Met het autonomie-ideaal is het authenticieitsideaal verwant. Wij vinden het belangrijk dat mensen echt en oprecht zijn, maar dat ideaal wordt vaak verward met authenticiteit. Niemand is authentiek. Onze verlangens en waarden komen niet uit onszelf opborrelen maar worden gevormd door de sociale netwerken waarin we leven. Daarmee zijn ze niet minder echt.

Kosten
Gratis
Doelgroep
Alle volwassenen