Ga naar inhoud
Activiteit

Lezing Het Puberbrein, een handleiding

  • donderdag 18 juni 2026 , 19:30 - 21:00 uur
  • Chocoladefabriek

Waarom maken pubers hun huiswerk niet? Waarom komen ze altijd te laat? Waarom is het een lastige opgave om voor 12 uur uit bed te komen? Aletta Smits geeft op een humoristische wijze antwoord op deze vragen tijdens een lezing over het puberbrein.

De lezing is voor ouders, opa's, oma's, leraren, stagebegeleiders en iedereen die pubers beter wil begrijpen.

Of ze nu 12 of 20 zijn, voor volwassenen lijkt het soms alsof pubers een vreemde levensvorm zijn. En dat klopt: we snappen pubers echt niet meer.

In de lezing legt Aletta Smits uit hoe het puberbrein het pubergedrag stuurt. En hoe wij – volwassenen die de puberleeftijd zijn ontgroeid – daarmee om kunnen gaan.

Aletta Smits is directeur van De Loef Training en Advies. Ze geeft lezingen en workshops over de ontwikkeling van het puberbrein. Ze is auteur van het boek 'Het puberbrein - de missende handleiding'.

Reacties op een eerdere lezing Puberbrein:

  • 'Ik kijk nooit meer hetzelfde naar mijn kinderen, vanaf morgen wordt alles anders thuis.'
  • 'Ik dacht dat ik naar een presentatie ging, maar het leek wel of ik een avond in het theater had gezeten.'
  • 'Fantastische lezing, met veel herkenbare voorbeelden en humor.'

Aanmelden: Lezing Het Puberbrein, een handleiding - Centrum voor Jeugd en Gezin Gouda

Kosten toelichting
Kosten zijn 5 euro
Omschrijving doelgroep
Voor ouders, opa's, oma's, leraren, stagebegeleiders en iedereen die pubers beter wil begrijpen.
 
Rapporteren